Virtualiteti
Virtualiteti
Virtualiteti
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Virtualiteti

Touch your dream !
 
ForumVirtualitetiGalleryKërkoLatest imagesRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Modelit Adamo XPS i vjen fundi

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
HammiT

HammiT

Numri i postimeve : 8
Join date : 13/03/2010
Age : 29
Location : Mitrovicë

Modelit Adamo XPS i vjen fundi Vide
MesazhTitulli: Modelit Adamo XPS i vjen fundi   Modelit Adamo XPS i vjen fundi Icon_minitimeSat Mar 13, 2010 11:58 pm

Ultra-laptopi i kompanisë Dell me procesorin ULV nuk gjendet më në ofertën e kompanisë, ani pse shitja e tij ka filluar gjatë muajit dhjetor të vitit të kaluar.

Pa përmbushur ende katër muaj të plotë, Dell ka larguar nga oferta e vet laptopin kontrovers Adamo XPS. Pasisja ishte paralajmëruar në tetor, mirëpo shitja e tij kishte filluar në dhjetor, e ky kompjuter më nuk gjendet në faqet e kompanisë Dell, por vetëm në sasi të vogla të distributorëve të caktuar në Shtetet e Bashkuara të Amerikës.

Adamo XPS ishte bërë i njohur për dizajnin shumë specifik të shtëpizës e cila kishte vetëm 0.4 inç trashësi, por edhe për shkak të çmimit fillestar prej 1.999 dollarësh. Baza harduerike e tij është procesori ULV i Intel me takt punues prej 1.4 GHz (Core 2 Duo SU9400), 4 GB DDR3 memorie dhe disku SSD prej 128 gigabajt.

Arsyetimi i kompanisë Dell për këtë dukuri është se bëhet fjalë për një model të kufizuar (Limited Edition) ani pse më herët nuk ishte deklaruar ashtu, dhe i cili do të duhej të shërbente si demonstrim i aftësive dizajnuese dhe inxhinierike të kompanisë./HammiT/
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.bast-ks.tk
 

Modelit Adamo XPS i vjen fundi

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Virtualiteti :: Shkrime :: Lajme :: Teknologji-
Create a forum on Forumotion | ©phpBB | Forum mbështetës | Report an abuse | Latest discussions