Virtualiteti
Virtualiteti
Virtualiteti
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Virtualiteti

Touch your dream !
 
ForumVirtualitetiGalleryKërkoLatest imagesRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Manchester United 7 - 2 Milan

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
HammiT

HammiT

Numri i postimeve : 8
Join date : 13/03/2010
Age : 29
Location : Mitrovicë

Manchester United 7 - 2 Milan Vide
MesazhTitulli: Manchester United 7 - 2 Milan   Manchester United 7 - 2 Milan Icon_minitimeSat Mar 13, 2010 11:53 pm

United turpëron Milanin
Manchester Unitedi ka siguruar kualifikimin në çerekfinale të Ligës së Kampionëve duke eliminuar Milanin me rezultat të përgjithshëm 7-2.

Takimi i parë i 1/8 së finales të Ligës së Kampionëve i zhvilluar në San Siro, përfundoi me fitoren e Manchesterit me rezultat 3-2, ndërsa ndeshja e zhvilluar të mërkurën mbrëma në Old Trafford i takoi sërish skuadrës angleze, e cila shënoi fitore me rezultat 4-0.

Në pjesën e parë, mysafirët patën më shumë nga loja, sa i përket statistikave, mirëpo vendasit ishin më efikas duke realizuar një herë.

Ishte lojtari në top-formë, Wayne Rooney, ai i cili e ndëshkoi Milanin, pasi arriti të shënojë me kokë, pas një harkimi të Gary Neville (13’).

Porsa filloi pjesa e dytë (46’), në Teatrin e Ëndrrave u rishfaq ‘ëndrra e keqe e Milanit’- superRooney, i cili realizoi golin e dytë në këtë ndeshje, dhe të katërtin kundër Milanit në të dyja takimet.

Në minutën e 59-të, Ji-Sung Park shoi shpresat e Rossonerëve për kualifikim duke shënuar edhe golin e tretë për Djajtë e Kuq, pas një pasimi të Paul Scholes.

Për të turpëruar edhe më shumë Milanin, u përkujdes Darren Fletcher i cili realizoi edhe golin e katërt (88’) dhe në këtë mënyrë kuqezinjtë u eliminuan nga gara më prestigjioze e futbollit evropian për klube dhe ne fund ja bon Papa!! XD!!

Manchester United 7-2 Milan
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.bast-ks.tk
 

Manchester United 7 - 2 Milan

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Virtualiteti :: Shkrime :: Lajme :: Sport-
Free forum | ©phpBB | Forum mbështetës | Report an abuse | Latest discussions